Pervin Buldan’dan Devlet Bahçeli’ye Amedspor yanıtı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Buldan kürsüde, “Bizim için Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir takımdan da bahsedilemez” diyen ve Bursa’daki provokasyona sahip çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

“AMED VARDIR, VAR OLMAYA DEVAM EDECEK”

Buldan şöyle konuştu:

“Hükümetin küçük ortağı biraz önce yaptığı konuşmada, ırkçı saldırılara, 90’ların karanlık çetelerine bir kez daha sahip çıktı. Amed yok dedi, Amedspor yok dedi. Ben de buradan bir kez daha diyorum ki; Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olan, bu seçimde gidecek olan sizlersiniz. Irkçı konuşmalarınızla, saldırgan tavırlarızla gitmeye mahkumsunuz ve bizler sizi göndereceğiz.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, geçen hafta oynanan TFF 2. Lig maçında Amedsporlulara saldıran Bursaspor taraftarını kürsüden selamlayarak ırkçı saldırı için “milli duruş” nitelemesi yapmıştı.

MHP lideri, şu sözleri kullanmıştı:

“Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor’dan bahsedilemeyecektir. Bursa’da küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, çıkan olayların Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi rezalettir. Türk ile Kürt arasına düşmanlık tohumu ekmeye kalkan kim varsa, koparılması gereken çıban başıdır. Diyarbakırspor’un Amedspor olarak nitelendirilmesi bizim nezdimizde yok hükmündedir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir