Oyuncu Ayşegül Çınar’ın cezası belli oldu

Sanık Ayşegül Çınar, ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan hapis cezası; ‘Görevli memura hakaret’ suçundan ise para cezası aldı.

İstanbul 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklar Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu katılmadı. Avukatları, müvekkilleri adına son savunmaları yaptı.

Mahkeme, sanık Ayşegül Çınar hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan 6 ay 22 gün hapis cezası vererek, bu cezanın ertelenmesine hükmetti. Çınar, ‘Görevli memura hakaret’ suçundan ise 10 bin 600 TL adli para cezasına çarptırıldı.

ALTI FARKLI SUÇTAN CEZA VERİLDİ

Sanık Furkan Çolakoğlu, ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan 9 ay hapis, ‘Görevli memura hakaret’ suçundan 1 yıl 9 ay, ‘Silahla tehdit’ suçundan 4 yıl 6 ay, ‘Hakaret’ suçundan 5 ay 7 gün hapis, ‘Mala zarar verme’ suçundan 8 ay hapis, ‘Nitelikli yaralama’ suçundan ise 6 ay hapis cezası olmak üzere toplam 8 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

NELER OLMUŞTU

İddianamede, restoranda yemek yiyip alkol alan şüphelilerden Furkan Çalıkoğlu’nun telefonla konuşurken yüksek sesle karşıdaki kişiye hakaret ve tehdit ettiği, diğer müşterilerin de bu durumdan rahatsız olduğu belirtildi. Özel güvenlik görevlilerinin, Furkan Çalıkoğlu’na rahatsızlık verdiği için dışarı çıkması gerektiğini söylemesinin ardından arbede yaşandığı anlatıldı. Şüpheli Ayşegül Çınar hakkında ‘Görevli Memura Hakaret’, ‘Görevi Yaptırmamak için Direnme’ suçlarından 1 yıl 10 aydan 6 yıla kadar hapis istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir