Galatasaray TV Spikeri Serbay Şenkal Siyasi Paylaşımları Nedeniyle İşten Çıkarıldı: ”Sizden Korkmuyorum”

10 yılı aşkın süredir Galatasaray TV’de çalışan spiker Serbay Şenkal, YouTube kanalından yaptığı açıklamada ‘siyasi iktidarı eleştirdiği sosyal medya paylaşımları’ nedeniyle Galatasaray tarafından işten çıkarıldığını açıkladı. Ayrıntılar ⬇️

Galatasaray TV’de çalışan Serbay Şenkal, 2022 sonunda Galatasaray TV kanalındaki spikerlik görevinden alınmıştı.

Şenkal, kendi adını taşıyan YouTube kanalında yaptığı açıklamada, sosyal medyadaki ‘siyasi’ paylaşımları nedeniyle 2 ay önce işten çıkartıldığını açıkladı.

GS TV’de işten çıkarılma sürecini anlatan Şenkal, kendisine Galatasaray Dijital Satış ve Pazarlama Anonim Şirketi’nden bir fesih bildirimi ulaştırıldığını, burada “net bir şekilde” sosyal medyada yaptığı siyasi paylaşımlardan dolayı işten çıkarıldığının belirtildiğini aktardı.

YouTube üzerinden yayınladığı videoda bu paylaşımları tek tek gösteren Şenkal’ın ağırlıklı olarak ekonomik kriz, sığınmacı politikaları üzerinden iktidarı eleştirdiği görüldü.

“Yazdıklarım tabii ki AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmektir” diyen Şenkal, “Sayın Cumhurbaşkanı, sizden tırnağımın ucu kadar korkmuyorum. Zerre kadar korkmuyorum. Ne yapabilirsiniz ki?” ifadesini kullandı.

‘Sizin vicdanınız, merhametiniz nerede? Bu kadar mı insani duygulardan nasibinizi almadınız? Size çok üzülüyorum bir gram merhametiniz yok, bir gram vicdanınız yok. Benim bu sebeplerden dolayı işten çıkarılmama vesile olan sizin zihniyetiniz’

Şenkal, “Var ya öyle amcalarımız, ‘iPhone’unu göster’ diyen amcalarımız. ‘Her evde bir araba var’ diyen ağabeylerimiz. Ben onlara atıfta bulunan bir tweet atmışım. Bu suç mu? Bu düşüncemi sarf etmem, benim işten çıkarılmama gerekçe mi?” dedi.

‘İnsanlar düşüncelerini paylaşabilir. İnsanlar küfür etmeden, bel altı vurmadan düşüncelerini aktarabilmeli. Türkiye resmen sansürler ülkesi oldu. Türkiye’de insanlar düşüncesini, fikrini beyan etmiyor. He bu depremden sonra bu korku duvarı yıkıldı. Bu depremden önce benim gibi çok nadir insan vardı. Ama Allah’a şükürler olsun ki maalesef bu felaket, başımıza gelen bu berbat şey binlerce insanın hayatını kaybetmesiyle birlikte insanlar artık burasına geldi, bardak taştı. Korku duvarı yıkıldı.’

Videonun tamamı ⬇️ Galatasaray TV’den neden çıkarıldım? Siyasi rejime, hakkımı helal etmiyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir