Fatih Altaylı’dan o imama sert sözler

Konya’da bir cami imamının, Hatay’daki depremde ölen vatandaşlar için kullandığı sözler ve “Suriyeli bir kardeşimiz mis gibi kokuyor” ifadesine Gazeteci Fatih Altaylı’dan sert tepki geldi.

Tahir Büyükkörükcü Cami İmamı’nın vaaz kürsüsünde anlattığı deprem hikayesi şok etti. İmam, “Hatay depreminden sonra oradaki hoca kardeşlerimiz şöyle anlatıyorlar: ‘3-5 hafta geçti, ölümleri yıkılıyor, cenazeler kokmaya başladı. İçlerinden bir tanesi mis gibi kokuyor. Araştırdık, Suriyeli bir kardeşimizmiş.” dedi.

İmamın bu sözleri sosyal medyada tepki çekerken, Gazeteci Fatih Altaylı da hadsiz sözleri yerden yere vurdu.

BÜYÜK SAYGISIZLIK

Mevlid-i Nebi Programı kapsamında Tahir Büyükkörükcü Cami’de Seyfullah Akyiğit isimli hoca, cemaate hitap ettiği bir konuşmasında Hatay’da meydana gelen deprem felaketiyle ilgili, kaybettiğimiz canların cansız bedenlerinin koktuğunu fakat kendisini ‘peygamber aşığı’ olarak tanımlayan Suriyeli kişinin kokmadığını söyleyen hoca, tepki topladı.

“SURİYELİYİ ÖVECEĞİM DİYE…”

Fatih Altaylı sözde imam için şunları söyledi:

“Suriyelilerden birini öveceğim diye Hatay’da ölmüş tüm Türk vatandaşlarına leş gibi kokuyordu ama Suriyeli mis gibi kokuyordu diyor. Niye Suriyeli Müslümandı, Türkler değil… Böyle bir hakaret böyle bir aşağılama, düşmanlık, kendini bilmezlik..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x