Ethereum ve Bu 10 Coin Son Dakika Haberleri Duyurdu!

Ethereum Vakfı, Shapella ağı yükseltmesinin Epoch 162304’te etkinleştirildiğini duyurdu. Bitcoin oyun geliştiricisi THNDR Games, Bitcoin Blocks’u piyasaya sürdüğünü açıkladı. Terra Classic USD, Binance haberiyle işlem seansının başlangıcından bu yana %12 arttı. Altcoin projelerine ilişkin son dakika gelişmelerini okuyucularımız için derledik.

Aave, Aptos, Ethereum, Terra ve diğerlerinden sıcak gelişmeler…

Ethereum Vakfı, Shapella ağı yükseltmesini duyurdu

Ethereum Vakfı, Goerli ağındaki Shapella ağ yükseltmesinin Epoch 162304’te etkinleştirildiğini duyurdu. Yükseltme 14 Mart saat 22:25:36 UTC olarak planlandı. Bu duyuru, 8 Mart 2023’te Ethereum Vakfı’nın resmi blogu aracılığıyla yapıldı. Shapella yükseltmesi, Ethereum main-net’teki önceki son test-net yükseltmesi olacak.

THNDR Games, yapboz oyununu başlattı

Bitcoin oyun geliştiricisi THNDR Games Perşembe günü yaptığı açıklamada, en yeni play-to-earn mobil oyunu Bitcoin Blocks’u piyasaya sürdüğünü söyledi. Popüler bulmaca oyunları Tetris ve Sudoku’nun öğelerini birleştiren Bitcoin Blocks, oyuncuların puanlarına göre Bitcoin kazanmak için diğerlerine karşı rekabet etmelerini sağlayacak.

DEFYCA, Avalanche üzerinde özel borç protokolünü başlatacak

Lüksemburg merkezli dijital menkul kıymetler platformu DEFYCA, Temmuz ayı sonunda bir main-net lansmanını hedefleyerek Avalanche Blockchain test-net’inde tokenize edilmiş özel kredi protokolünü bu ay yayınlayacak. DEFYCA, Avrupa Birliği’nin MiCA adlı yaklaşmakta olan kapsamlı kripto yönetmeliği ve Lüksemburg’un mevcut Blockchain yasaları kapsamında profesyonel yatırımcılara dijital menkul kıymetler sunan ilk şirket olduğunu söylüyor.

Aave, BUSD listeden çıkarma yolunda

Merkezi olmayan borç verme protokolü Aave, planı uygulamaya yönelik bir yol haritasının prosedürel bir engeli ortadan kaldırmasının ardından Perşembe günü sorunlu stablecoin BUSD’yi listeden çıkarmaya yaklaştı. Yazarı Marc Zeller’e göre, Aave’nin merkezi olmayan özerk organizasyonunun (DAO) üyeleri ezici bir çoğunlukla BUSD borçlanma maliyetini önemli ölçüde artırırken borç verenlerin elde ettiği geliri azaltan bir teklif lehinde oy kullandı. Bu eylemler, BUSD kullanımını caydırmayı amaçlıyor.

SORA Network son sürüm SORA V1.9.0’ı test-net’te yayınladı

Üreticilere verimli bir şekilde sermaye sağlayabilen ve bir para-chain Blockchain tasarlamak için yeni bir yol uygulayabilen uluslarüstü bir ekonomik sistem yaratmayı amaçlayan SORA Network, test-net’te en son sürümü olan SORA v1.9.0’ı yayınladı. Bu sürüm, tek tip bir transfer süreci için balances.transfer’in asset.transfer ile değiştirilmesi ve ADAR için bir takas transferi toplu özelliğinin eklenmesi dahil olmak üzere önemli değişiklikler içeriyor.

Aptos, Wormhol’de NFT köprüsünü başlattı

Genellikle Solana katili olarak anılan bir Katman 1 Blockchain protokolü olan Aptos (APT), Wormhole üzerinde birden çok Blockchain arasında birlikte çalışabilirliği sağlayan yeni bir Non-Fungible Token (NFT) köprüsü başlattı. Aptos protokolünün kurucu ortağı ve CEO’su Mo Shaikh’e göre NFT köprüsü, ağa yeni bir birlikte çalışabilirlik düzeyi getirerek, Web3.0’ın geleceği için bir oyun değiştirici olacak.

Coinbase, PAX, AIOZ, GNO ve DREP’i de-list etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in düzenleyici baskısı kendini hissettirmeye başladı. Bu doğrultuda kripto para borsası Coinbase, listelediği altcoin’leri artık daha özenle seçiyor ve kriterlerini taşımayanları listeden çıkarıyor. Coinbase’den bazı altcoin’ler için de-list haberi geldi. Coinbase, borsanın istediği kriterleri karşılayamadığı gerekçesiyle PAX/USDT, AIOZ/USDT, GNO/USDT ve DREP/USDT paritelerini listeden çıkardığını duyurdu.

SDF, MoonPay’den Asiff Hirji’yi Yönetim Kuruluna atadı

Stellar Development Foundation (SDF) bugün MoonPay Başkanı Asiff Hirji’nin yönetim kuruluna atandığını duyurdu. Hirji, SDF’nin küresel finansal sisteme adil erişim sağlama misyonunu desteklemek için finansal teknoloji ve hizmetlerde 30 yılı aşkın deneyime sahip.

PAW, SuperEx kripto borsasında listelendi

Gün içinde yayınlanan bir tweet’e göre, PawSwap’in yerel tokeni meme coin’i PAW, bir SuperEx kripto borsasında listelendi. SuperEx, Web 3.0’da ilk kripto trade platformu olarak tanınıyor.

Bir süre sonra, borsa aniden PAW tokeninin para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya almak zorunda olduğunu duyurdu. Blog gönderisinde belirtilen sebep cüzdanın bakımı. Kullanıcılar, biter bitmez bilgilendirilecek ve para yatırma ve çekme işlemleri devam edecek.

IOTA (MIOTA) Web3 inovasyonunu açıkladı

IOTA Vakfı, walt.id ile işbirliği içinde Web2 ve Web3 için ‘IOTA ile Giriş Yap’ adlı bir oturum açma çözümü başlattı. ‘IOTA ile Oturum Aç’ çözümü, Web2 ve Web3 uygulamalarının, geleneksel kimlik ve erişim yönetimi (IAM) sistemlerindeki gizlilik endişelerini ele almaya çalışarak yerleşik kullanıcılara bağımsız bir kimlik kullanmasını sağlıyor.

Terra Classic USD (USTC) aniden %12 arttı

Stablecoin Terra Classic USD, namı diğer USTC, büyük kripto para borsası Binance’in USDT ile bir trade paritesi eklediğine dair duyurunun ortasında, işlem seansının başlangıcından bu yana %12 arttı. Nomics’e göre, USTC’nin fiyatına ek olarak, stablecoin’in işlem hacmi de son 24 saatte %135,7 artışla önemli ölçüde yükseldi. USTC şu anda stablecoin başına 0,0246 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir