CHP Milletvekili Suzan Şahin kimdir, kaç yaşında? Suzan Şahin nereli?

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili mecliste yaptığı konuşmayla gündem oldu. Suzan Şahin’in yaşamı ve kariyeri merak konusu oldu. İşte ayrıntılar…

SUZAN ŞAHİN KİMDİR?

Suzan Şahin, 1 Ocak 1968’de Hatay’ın Dörtyol ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Payas Yakacık Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Şahin, 1992’den bu yana İskenderun’da serbest avukatlık yapmaktadır.

2014-2016 yılları arası CHP Kadın Kolları MYK yedek üyesi, 2016-2018 yılları arası CHP Kadın Kolları MYK asil üyesi ve Akdeniz Bölgesi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen CHP İskenderun Kadın Kolları Halkla İlişkiler Temsilcisi olan Şahin, CHP Hatay Kurultay Delegesidir. Suzan Şahin, iki dönem Türkiye Barolar Birliği Hatay Delegesi oldu.

Ayrıca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeliği görevlerinde bulunan Şahin, sığınma evleri, aile içi şiddetin önlenmesi, medeni kanun ve kadın hakları konuları ile sahipsiz çocuklar, engelliler ve şehit aileleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdi.

”HATAY’I ÖLÜME TERK ETTİNİZ”

Suzan Şahin, Mecliste yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında ‘‘Hatay’a zamanında gelmediniz, Hatay’ı ölüme terk ettiniz, Hatay’a kefen bile vermediniz, 40’lı 40’lı kıyafetleriyle battaniyelere, bazıları da sarılı olmayan bacaklarıyla gömüldüler, bazıları gömülemedi bile, uzun günler sıra beklediler” ifadelerini kullandı. Şahin, gündem olan konuşmasınıı, sosyal medya hesabından ‘Kimse buna kader demesin. Bunun adı keder.” notuyla paylaştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir