Bakırköy Belediyesi hangi partide? Bakırköy Belediye Başkanı kimdir? 2019 Bakırköy yerel seçim sonuçları…

Bakırköy Belediyesi’nin hangi partide olduğu 2024 yerel seçimlerine giderken merak konusu oldu. Sandığa gidecek seçmenler yaşadıkları ilçe belediyesinin hangi partide olduğunu araştırıyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre 2019 yerel seçimlerinde Bakırköy’de seçmenler 501 sandıkta oy kullandı. İşte Bakırköy 2019 yerel Seçim Sonuçları…

BAKIRKÖY BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Bakırköy Belediyesi için 138.857 seçmen oy kullandı. Yapılan seçimler sonucunda yüzde 58 oy oranı ve 77.174 oy sayısıyla belediye seçimini CHP kazandı.

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT KERİMOĞLU KİMDİR?

Bülent Kerimoğlu, 1970 Ardahan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ‘’tıp doktoru’’ olarak mezun oldu. 1992-1997 yılları arasında İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde ihtisas yaptı. Asistanlık döneminde İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediyatrik Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde ‘’research fellow’’ olarak çalıştı. 1999 yılında Diyarbakır’da askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı. Kamu ve özel sektörde uzman hekim olarak görev yaptı. Evli, iki çocuk babasıdır.

Çok sayıda bilimsel makale ve araştırması, saygın akademik tıp dergilerinde yayınlanmıştır. Cumhuriyet Gazetesi, Kemalyeri Dergisi ve birçok kültür, sanat, siyaset dergisinde; Yakın Cumhuriyet Tarihi, Çevre, Sağlık ve Yerel Yönetim konulu yazılar yazmaktadır.

2009 yılında Esenyurt Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkan adayı, 2010-2011 CHP İstanbul İl sekreteri, 2011 genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı olmuştur. 2014 yılından itibaren Bakırköy belediye başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı tarihten itibaren Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Parlamentosu, (Strasbourg-Fransa) Sol-Sosyalist grupta CHP ve Türkiye Temsilcisi’dir.)  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x